Tayvan: Pelosi’nin ziyaretini finanse etmedik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tayvan Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi’ye Tayvan’ı ziyaret etmesi için ödeme yapıldığı argümanlarını yalanladı.

Tayvan’a 25 yılın akabinde ayak basan ABD’li en üst seviye yetkili olan ABD Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi’nin seyahatinin akabinde Tayvan’ın en büyük toplumsal medya platformu PTT’de hükümetin bu seyahat için ABD tarafına kıymetli ölçüde para ödediğini argüman eden bir yazı yayınlandı.

Paylaşıma nazaran Washington DC’de bulunan bir halkla ilgiler şirketi olan Gephardt Group Danışmanlığının 2018 yılından bu yana Pelosi ve etrafını etkilemek için Tayvan başkanı Tsai Ying Wen ismine kulis yaptığı argüman edildi. Tayvan’ın 2018 ile 2022 yılları ortasında 16 kurula toplam 3,15 milyon ABD doları ödediği tez edilirken, yapılan ödemelerin detayları bir doküman halinde paylaşıldı.

TAYVAN’DAN CEVAP GECİKMEDİ

Tayvan Dışişleri Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada yayınlanan dokümanın uydurma ve imzaların uydurma olduğunu belirterek, Pelosi’ye ödeme yapıldığı argümanını yalanladı. Bakanlık, hükümete ve ziyaretçilerine iftira atmak için her türlü palavra haberin berbat niyetli bireyler tarafından kasıtlı olarak paylaşıldığını belirtti.

Bakanlık ayrıyeten, ABD hükümetinin Pelosi’nin ziyaretinin faturasını ödediği ve güzergahının Tayvan’daki Amerikan Enstitüsü tarafından düzenlendiği bilgisini paylaştı. Tayvan hükümeti, halkı dış güçler tarafından yürütülen bilişsel savaşa yenik düşmemesi konusunda uyardı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Nesil , Bağımsız Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!