Özel’den Gezi açıklaması: Onları haksız yere içeride tutanlar bunun hesabını verecekler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gezi davasında tutuklamalarının 100’üncü gününde açıklama yapan CHP Küme Lider Vekili Özgür Özel, “Tarih önünde Seyahat aklanmıştır ve tarih önünde Gezi’yi haksız yere yargılayanlar ve onları haksız yere içeride tutanlar bunun hesabını vereceklerdir.” dedi.

CHP Küme Lider Vekili Özgür Özel, Seyahat davasında tutuklamalarının 100’üncü gününde toplumsal medya hesabından görüntülü bir açıklama yayımladı.

“ONLARI HAKSIZ YERE İÇERİDE TUTANLAR BUNUN HESABINI VERECEKLERDİR”

Toplam 7 kişinin haksız yere cezaevinde bulunduğunu tabir eden Özel, şu sözleri kullandı;

*Haksız Seyahat tutuklamalarının tam 100. günü. Silivri’de 4, Bakırköy Bayan Cezaevi’nde 3 arkadaşımız, toplam 7, kentin haklarını koruyan, insanların haklarını koruyan, doğayı koruyan, çaba insanı, haksız yere tutuklular.

*Ne diye? Recep Tayyip Erdoğan onları kendi zihninde mahkûm etti diye. Kimi 2, kimi 3, kimi 4 defa yargılandı ve beraat ettiler bu cürümden lakin her seferinde Recep Tayyip Erdoğan bunu kabul etmedi ve tekrar yargılanmalarını istedi.

*İşte bu türlü bir hukuksuzluğun sonunda Tayyip Erdoğan’ın atadığı memurları tarafından mahkum edildiler. Tarih önünde Seyahat aklanmıştır ve tarih önünde Gezi’yi haksız yere yargılayanlar ve onları haksız yere içeride tutanlar bunun hesabını vereceklerdir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Nesil , Bağımsız Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!