ODTÜ’lüler yasaklara ‘devrim’ dedi! Açılan pankartlarla yine gündem oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ODTÜ öğrencileri ve mezunları, rektörlüğün İhtilal Stadyumu’nda düzenlenecek mezuniyet merasimini yasaklamasının üzerine kendi mezuniyet merasimlerini yaptı. Öğrenciler zeka dolu pankartlarla yeniden gündem oluşturdu.


Her yıl 3 bin civarında mezun veren ve ‘’Devrim” stadyumunda görkemli diploma merasimleri yapılan ODTÜ’deki mezuniyet merasimi, pankartlar ve protestolardan korkan rektörlük tarafından ‘’Güvenlik” gerekçesiyle iptal edildi. Rektörlük merasimde ‘’Farklı kümelerin gayeleri doğrultusunda protesto yapacaklarından telaş edildiğini” öne sürdü.

ODTÜ öğrencileri ve mezunları, rektörlüğün İhtilal Stadyumu’nda düzenlenecek mezuniyet merasimini yasaklamasının üzerine kendi mezuniyet merasimlerini kendileri gerçekleştirdi. ODTÜ öğrencileri ve aileleri İhtilal Stadyumu’nda buluştu, ODTÜ’lülerin zeka dolu pankartları gündeme oturdu.

“BAY KEMAL TEDBİRİ ALMIŞLAR”
Rektörlüğün geri adım atması fakat yerleşkeye sadece öğrencilerin yakınlarının alınacağını duyurmasının akabinde, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Rektörlük yerleşkeye girişlere ‘birinci derece aile yakını’ kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal tedbiri alıyorlar akıllarınca. Korkmayın,, öğrencilerimiz emeline ulaştıysa benim gelmeme gerek yok” dedi.Mezuniyet merasimi sonrası da ‘’Gözlerinizden öpüyorum” bildirisi paylaştı.

“ZEKA DOLU PANKARTLAR”
Rektörlüğün yasağına karşı düzenlenen merasim İhtilal Stadyumu’nda başladı. Öğrenciler zeka dolu pankartlarla tekrar gündem oluşturdu.

Pankartlardan kimileri şöyle oldu:-Bazen 128 milyar dolar üzere ortadan kaybolmak istersin-20 yılda bıraktıkları travmayı ben bile çözümleyemem-Ay TEK adamla ömür mü geçer-Gözlerime bak ne görüyorsun? – Mezuniyet ışıltısı-Gözlerimizdeki ışıltıyı da satmışlar-Notları tayin eden Allah’tır-Şöyle düşün; KPSS’ye de girmiş olabilirdik-Ortalamamızı TÜİK hesaplasın-Enflasyon sebep; faiz sonuç.

Dinozora kimse bir şey yapmadı. -Liman sizin, kıyı bizim; rant sizin, rektör sizin, İHTİLAL bizim.

-Soruları değil, sıkıntılarımızı çalın-Cem Aziz Çakmak, Ali Tatar, İlhan Selçuk, Türkan Saylan, Muzaffer Tekin, Kaşif Kozanoğlu, Kuddusi Okkır, Murat Özenalp, Özden Örnek… Bu gençlik unutmaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Nesil , Bağımsız Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!