Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katıldığını açıklayan Özgür Özel’den sert tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Memleket Partisi’nden ayrılan bağımsız İzmir milletvekili ve eski CHP’li vekil Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılacağını açıkladı. Özel, “Kendisinin AKP hakkında söyledikleri ortada. Artık milletvekilliğini sürdürmek için AKP’ye gidiyor. Bunun izahı yok” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Küme Başkanvekili Özgür Özel, İzmir Vilayet Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

KPSS imtihanındaki skandala değinen Özel, “Sınavı tekrar yapacağız demekle, imtihan parası bizden demekle oluyor mu?” diye sordu, öğrencilerin yaşadığı buhrana dikkat çekti.

Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, KPSS imtihanındaki skandalla ilgili altılı masayı amaç alan açıklamalarına da reaksiyon göstererek, “Varsa yoksa dönüyor dönüyor altılı masa, Bay Kemal. Bu rezaleti Türkiye’ye yaşatanın siz olduğunuzu kesinlikle görmek gerekiyor” dedi.

“AKKUYU İLE İLGİLİ ÖNEMLİ ARGÜMANLAR VAR” 

Akkuyu’da yaşanan karmaşadan kelam eden Özel, “Akkuyu ile ilgili 10 gündür süren bir muamma var. İki şirket ortasında kontratın feshedildiği söyleniyor. Akkuyu büsbütün Rusların denetiminde ve kontrolünde; artık orada hiçbir Türk işçi olmayacak. Bu hususla ilgili tezler var. Erdoğan’a akan sağlıklı bir bilgi yok ki kendi gidip bakacakmış, sonra da Putin’e bilgi verecekmiş; olacak iş değil. ‘Gidip göreceğim sonra Putin’e bilgi vereceğim lafı’ son derece problemli bir söz” diye konuştu.

NEBATİ’YE DAVETTE BULUNDU

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, esnaf ziyareti yapıp, “Ne vakit sokağa çıksam sıcak ilgi” açıklamasına da reaksiyon gösteren Özel, şunları söyledi:

*Biz bakıyoruz Meral hanım esnafı geziyor, Temel beyefendi esnafı geziyor, altılı masanın öteki önderleri esnafla geziyor. Hepsinde bütün ajanslar, televizyonlar var. Biz bu türlü bir özgüvenle geziyoruz.

*Nebati’nin seyahatlerine baktık tek bir kamera var…Sayın Nebati, siyaset sav işidir ispat işidir. İstediğini gün, Urfa Viranşehir memleketiniz dahil bütün televizyonlar açık esnaf gezelim sizinle. Gelin AKP Vilayet Lideri, CHP Vilayet Lideri, Sayın Nebati, CHP’den bir milletvekili…

*Kemeraltı’nda bir esnaf gezelim haydi bakalım. İster Viranşehir, ister Kemeraltı, ister Trabzon, ister Kayseri…O kentte gideceğiz bir caddeyi uzunluktan boya gezeceğiz. Şayet ben kameralarla buna varım diyorsan, o vakit dersin ‘Ne vakit sokağa çıksam sıcak ilgi’ diye…

“ESKİ CHP’Lİ VEKİL MEHMET ALİ ÇELEBİ, AKP’YE KATILIYOR”

Eski CHP’li vekil Mehmet Ali Çelebi’nin Cumhur İttifakı ile ilgili açıklamasını yorumlayan Özgür Özel, Çelebi’nin AKP’ye katılacağını öğrendiklerini söyledi. Özel, şöyle konuştu:

*Gerçekten şanssız açıklamalar. Biz Mehmet Ali Çelebi’yi cezaevinde ziyaret etmiş, onun AKP ile ilgili yakınmalarını en yakından dinlemiş, onu herkes darbecilikle suçlarken ona sahip çıkmış partilerin mensuplarıyız. AKP hakkında söyledikleri ortada…

*Biz gözümüzle gördük MHP ile temasları oldu, diğer partilerle temasları oldu. Bugün öğreniyoruz ki AKP’ye gidecekmiş. Memleket Partisi’ne giderken orada büyük bir muvaffakiyet yakalayacağını düşünüyordu. O olmayınca onu bıraktı.

*Şimdi milletvekilliğini sürdürmek için AKP’ye gidiyor. Bunun izahı yok. AKP, kendisine bu türlü kelamları söyleyen birini bünyeye alıyorsa…Bu kişi İzmir milletvekili…AKP onu İzmir’den kaçırıp öteki bir yere koymasın. Hududa koysun, kararı İzmirliler versin. Kaçırıp öteki yerlerden milletvekili yapma kelamı vermeyin.

ÇELEBİ: CUMHUR İTTİFAKI DERİM

Mehmet Ali Çelebi, toplumsal medya paylaşımında “Asker kökenli bir vekilim. Silahlı Kuvvetlerimizin namuslu ellerinde yetiştim. Birçok devre arkadaşım şehit oldu. 40 bin vatan evladımız boşuna toprağa düşmedi. PKK-Öcalan severlerin beğenilen görüldüğü denklemlerle işim olmaz net! Siyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur İttifakı derim!” sözlerini kullanmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Nesil , Bağımsız Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!