Maymun çiçeğine yakalanan kadın konuştu: “Cinsel bir aktivitede bulunmadım”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son devirde yeni bir salgın hastalık olarak insanları korkutmaya başlayan maymun çiçeğinin temas ve cinsel ilgi yoluyla bulaştığı söyleniyordu. Artık virüse yakalanan Gürcistanlı bir bayan, “cinsel manada hiçbir şey yapmadığını” söyledi.
Gürcistan’da yaşayan Camille Seaton, kasiyer olarak çalışırken maymun çiçeğine yakalandığını düşünüyor. Seaton, WSB-TV’ye nazaran, “Bu hastalığa yakalanmak için cinsel bir aktivitede bulunmadığımı bilmenizi istiyorum. Bu şey yayılıyor. Burada” dedi.

Kasiyer bayan, yüzünde “darbeler” gördüğünü ve birinci başta sivilce olduğunu düşündüğünü söyledi.

Maymun çiçeği çoklukla bedende lezyonların çıkmasına neden oluyor. Seaton, yüzünde gelişen lezyonların yanı sıra, maymun çiçeği ile bağlı başka yaygın semptomlar olan yorgunluk, baş ağrısı ve titreme de yaşadı.

O vakit test yaptırmaya karar verdi. “Sonuçları bekledim ve olumluydu. Maymun çiçeği geçirdim” diyen Seaton artık düzgünleşme kademesinde.

HERKES HASTALIĞA YAKALANABİLİR
4 Ağustos itibariyle, ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri (CDC), dünya genelinde 7,102’si ABD’de olmak üzere 26.519 onaylanmış maymun çiçeği hadisesi bildirdi. Maymun çiçeği hadiseleri, gay topluluğu içinde ağırlaşmaya devam ediyor. Lakin uzmanlar, hadiselerin oraya özel olmadığını yinelemeye devam ediyor. Virüs, enfekte bir bireyle direkt, fizikî temas yoluyla yayılıyor, yani herkes ona yakalanabilir.
Bulaşıcı hastalık uzmanı ve Sheba Tıp Merkezi’ndeki Seyahat Tıbbı ve Tropikal Hastalıklar Merkezi Yöneticisi Profesör Eyal Leshem, Newsweek’e verdiği demeçte, maymun çiçeğinin acil durumuna karşın, uzmanların bu basamakta kısıtlamalar ve maske zorunlulukları gerekeceğini düşünmediklerini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Nesil , Bağımsız Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!