Kremlin Sözcüsü Peskov: Görüşmede Bayraktar İHA konusu ele alınmadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Soçi kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ortasında gerçekleşen görüşmenin akabinde yaptığı açıklamada, Önderlerin görüşmede Bayraktar TB2 insansız hava aracı (İHA) konusuna değinmediğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ortasında bugün Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen görüşmenin akabinde Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov açıklamada bulundu.

Görüşmenin 4 saat sürdüğünü hatırlatan Peskov, “Soçi’deki görüşme Moskova saatiyle 15.00’ten sonra başladı. İki ülkenin başkanları hem dar hem de genişletilmiş formatta 4 saat görüştü. Ortak bildiri kabul edildi” dedi.

Daha evvel sıkça gündeme gelen Bayraktar TB2 insansız hava aracının (İHA) Rusya’da üretilmesi ve satın alınması mevzusuyla ilgili önderlerin bir görüşme yapıp yapmadığı sorusuna yanıt veren Peskov yalnızca “Hayır” diyerek karşılık verdi. (İHA)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Nesil , Bağımsız Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!