Fatih Altaylı: Ne yazık ki, artık o noktadayız, imamın orta yere pislediği noktada

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Konya Selçuklu’da bir imam Konya’da öldürülen doktor Ekrem Karakaya için greve giden sıhhat işçilerini amaç almasına ait olarak, “Bu topraklar neler görmüş olmalı ki, şahane laflar üretmiş. Bunlar ortasında en sevdiklerimden biri ‘İmam yellenirse cemaat s.çar’ diyeni. Lakin her şeyi görmüş, geçirmiş, yaşamış olan bile imamın s.çacağını düşünmemiş. Ne yazık ki, artık o noktadayız. İmamın orta yere pislediği noktada.” niyetini lisana getirdi.

Altaylı yazısında, “Bir imam, teze nazaran Konya’nın bir ilçesinde bir imam, sıhhat çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması ve öldürülen hekim arkadaşlarının cinayetini protesto için iki günlük grev yapan tabiplere yönelik olarak “Bunlar dövülmez mi, sövülmez mi, öldürülmez mi” diye cümlesini kuruyor. Hem de müminlere insanlık, sevgi, hoşluk aşılamak için çıktığı minberde, hutbe sırasında mescitte. Bu kelamların dinle, imanla, Müslümanlıkla alakası olmadığı aşikar. Bu kelamlar saf kötülük. Saf insafsızlık. Saf şeytanlık. Müslümanlık yahut rastgele bir dini bırakın insanlık dışı. Bu kelamlar bir nebze vicdanı olan bir insanın değil, lakin ve lakin şeytana kulluk yapan birinin söyleyebileceği kelamlar. Bir iblisten peydahlanabilecek bir kötülük. Ve demek ki, din adamı olmak din adamı kisvesi altında dolaşmak sizi makus olmaktan, şeytana kulluk etmekten korumuyor. İnsanlıktan çıkmanıza mahzur olmuyor.” yorumunu yaptı. 

Altaylı şu sözleri kullandı: 

“Kötülük, karşımıza her kıyafette, her meslekte çıkabiliyor. Ve artık “O imama soruşturma açıldı” denilerek reaksiyonlar bastırılmaya çalışılıyor. Soruşturma açtınız da ne oldu, ne olacak!Belki onu bugün o mescitten alıp, yarın diğer bir mescitte yeniden inananların karşısına koyacaksınız. Ve bir de bunu inanç ismine yapacaksınız. Size sahiden inanamıyorum!”

TIKLAYIN | Konya Valiliği, hekimleri gaye gösteren cami imamı hakkında soruşturma başlattı

TIKLAYIN | İmam hutbede tabipleri maksat aldı: İğnen yapılmazsa öldürmez misin, dövmez misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Nesil , Bağımsız Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!