Bir suçlunun idamını izlemeye gitti, kıyafeti nedeniyle kovuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Alabama eyaletinde muhabirlik yapan Ivana Hrynkiw Shatara, bir idam mahkumunun infazını izlemek için gittiği cezaevine ‘eteği’ yüzünden alınmadı. Genç bayan olayı toplumsal medyadan duyururken, kıyafetlerini değiştirdikten sonra infaza katılabildiğini açıkladı.

ABD’nin Alabama eyaletinde haber sitesi ‘AL.com’ ismine çalışan muhabir Ivana Hrynkiw Shatara, bir idam mahkumunun infazını izlemek için gittiği cezaevine alınmadı.

1994 yılında 26 yaşındaki eski kız arkadaşı Faith Hall’u vurarak öldüren Joe Nathan James Jr, hatalı bulunmuş ve vefat cezasına çarptırılmıştı. James Jr’ın infazı için evvelki gün Alabama Ceza İnfaz Departmanı’na giden muhabir Shatara, bir yetkilinin eteğinin çok kısa olduğunu söylemesi üzerine bir infaza katılırken kıyafetini değiştirmek zorunda kaldı.

Olayın duyulmasının akabinde kendisine ‘kıyafetinin uygun olmadığı’ söylenen Shatara’ya meslektaşları sahip çıktı. Birebir haber kanalından bir muhabir benzeri bir eteği hiçbir sorun olmadan tekraren giydiğini tez ederken, Alabamalı yetkilileri suçladı.

Alabama Islah Departmanındaki (ADOC) bir yetkilinin, genç bayanı kıyafetini değiştirmek için zorlamasının akabinde, ‘burnu açık topuklu ayakkabılarının’ da uygunsuz olduğunu söylediği bildirildi.

Shatara bunun üzerine spor ayakkabı giyerek infaz salonuna geldi.

Olay, CBS’den bir muhabirin durumu toplumsal medya yayınlamasının akabinde ortaya çıktı. Shatara yaşananların akabinde, Bu gece Alabama Ceza İnfaz Departmanı’ndan bir yetkili bana herkesin önünde eteğim çok kısa olduğu için infazı izleyemeyeceğimi söyledi. Bu eteği daha evvel infaz izlerken ve işimle ilgili etkinliklerde ziyadesiyle giydim.” dedi.

Shatara, “Şans yapıtı bir Birmingham TV istasyonundan çok nazik bir fotoğrafçı bana yağmurluğunu verdi.” dedi.

Olayla ilgili Alabamalı yetkililerden bir açıklama gelmedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Nesil , Bağımsız Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!